Szlak Templariuszy

platformy interaktywne
Teraz jest 15 gru 2018, 11:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lis 2010, 22:15 

Taka mała ciekawostka odnośnie wina, otóż byłem w tym roku w Bułgarii i już wyjeżdżając, na granicy bułgarsko - rumuńskiej, na stacji benzynowej zobaczyłem wina jak na zdjęciach,
okazało się że winnica Stambolovo produkuje serię win - templariuszowskich, nie wiem czy to poprawne nazwa,
kolekcja ta jest produkowana i butelkowana na licencji i pod kontrolę Ordo Supremus Militaris Templi Hierosolymitani – Magnus Prioratus Magistralis Bulgariae.
szukałem trochę w necie, ale nie wygląda na to, żeby miejscowość ta miała jakiekolwiek historyczne związki z zakonem, a wino całkiem dobre,
Załącznik:
Wino 1.JPG
Wino 1.JPG [ 57.79 KiB | Przeglądane 4930 razy ]
Załącznik:
Wino 3.JPG
Wino 3.JPG [ 62.09 KiB | Przeglądane 4930 razy ]

PostNapisane: 16 lis 2010, 08:18 

Ciekawe co na to Andreas :-)
U nas (przynajmniej w Chwarszczanach) raczej w rachubę wchodzą miody pitne i piwo.
Po powrocie z Cejkovic natychmiast odtworzyłem na kole butle, które tam widzieliśmy (na razie nie są szkliwione albo pokryte angobą) - które wg mnie doskonale nadają się do pitnego chwarszczańskiego miodu (otrzymałem taki we wrześniu od Piotra Żurawicza choć w "nieadekwatnych" plastikowych butelkach)
Załącznik:
DSC00514.jpg
DSC00514.jpg [ 62.24 KiB | Przeglądane 4922 razy ]

Do wina proponuję inne butle - na fotografii najwyższa jaką udało mi się zrobić - około 40 cm.
Załącznik:
DSC00532.jpg
DSC00532.jpg [ 58.26 KiB | Przeglądane 4922 razy ]

A na Ciebie Adrianie czeka jak już pisałem - "Komtur Ekko - Modry Portugal" z Cejkovic.

Pozdrawiam
Maciej

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]