Różne

Ze względu na potrzebę zachowania porządku w strukturze wpisów - jest to jedyna platforma, na której wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogą sami tworzyć tematy. Moderatorzy będą je ewentualnie przenosić na inne platformy.
Adrian
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2009, 23:45

Różne

Post autor: Adrian »

Takie dwa fakty w ostatnich dniach zwróciły moją uwagę:
Wiadomość z mediów z dnia wczorajszego: "Podczas przesłuchania Breivik oznajmił: "Jestem wojskowym przywódcą norweskiego ruchu oporu i Rycerzy Templariuszy Norwegii (...)". I jeszcze: "Manifest rozpoczyna się słowami napisanymi w kwietniu lub maju 2002 roku. Breivik napisał wtedy, że został "wyświęcony" na rycerza w Zakonie Templariuszy, który jest "ruchem oporu ustanowionym w celu pokonania islamizacji" na terenie Europy. - Przyłączyłem się do nich po tym, jak poznałem serbskiego dowódcę krucjaty i bohatera wojennego w stolicy Liberii, Monrovii. Naszym głównym celem jest umocnienie i rozwój Zakonu Templariuszy w najbardziej konserwatywny ruch rewolucyjny w zachodniej Europie w ciągu najbliższych dziesięcioleci."

Umberto Eco napisał:"(...) szaleniec prędzej czy później zawsze wyciąga z rękawa templariuszy.

A z drugiej strony:
Byłem w sklepie i bardzo miła Pani sprzedała mi dziś dwóch "templariuszy". Dosłownie takie użyła sformułowania. A chodziło o dwie butelki wina "Porta dos Templarios". Bardzo dobrego przy okazji.
Tak więc gdyby ktoś chciał sobie kupić Templariusza to zapraszam do Mikołowa ....

Ciekawe jak ciągle i w zaskakujący czasem sposób organizacja nie istniejąca od ponad 700 lat przenika do codzienności.
maciej
Posty: 309
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:15

Re: Różne

Post autor: maciej »

Po prostu Umberto Eco jest autorem "pierwszego prawa templariusza", a ze swojej strony dodam, że ja temu człowiekowi (Breivikowi) nie dałem licencji na takie gadanie. Właściwie nie chce mi się na ten temat już gadać :(
A winko, mam wrażenie, chyba już próbowałem. A jeśli się mylę, to chyba przez dużą ostatnio ilość produktów z nazwą templariuszy.
A do Mikołowa oczywiście pojechać należy.

Pozdrawiam
Maciej
ODPOWIEDZ