Referat dr Małeckiego na konferencji w Poznaniu.

Ze względu na potrzebę zachowania porządku w strukturze wpisów - jest to jedyna platforma, na której wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogą sami tworzyć tematy. Moderatorzy będą je ewentualnie przenosić na inne platformy.
Hiram
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:53

Referat dr Małeckiego na konferencji w Poznaniu.

Post autor: Hiram »

Czołem!

W dniach 4-6 czerwca w Poznaniu (w sali im. Lubrańskiego w Coll. Minus UAM) odbędzie się XI. Międzynarodowa Konferencja Ikonograficznoprawna - Władza świecka i duchowa w przekazie ikonograficznoprawnym (11. Internationale Rechtsikonographie-Konferenz „Rechtsikonographie geistlicher und weltlicher Macht“), na której wśród wielu innych interesujących wystąpień, swój referat wygłosi także nasz dobry znajomy, dr Marian Małecki z Krakowa. Oto tytuł jego wystąpienia - Bilddarstellung der Attribute der Macht in dem Tempelritter-Orden.

A tutaj link:

http://www.rzym.amu.edu.pl/blog/2009/05 ... aphie.html

Niestety organizatorzy nie podali precyzyjnego harmonogramu sesji, w związku z czym nie wiem, na który dzień przypada referat dr Małeckiego. Ja w te dni mam zajęcia w Gnieźnie, których nie mogę odwołać, więc nie będę mógł uczestniczyć w obradach, nad czym ubolewam. Sądzę jednak, że wystąpienie badacza zaprzyjaźnionego ze Szlakiem (jeśli się nie mylę nawet członka naszego Stowarzyszenia) - zwłaszcza w tak znakomitym gronie - to fakt wart odnotowania na naszych platformach.

Pozdrawiam :)
maciej
Posty: 309
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:15

Re: Referat dr Małeckiego na konferencji w Poznaniu.

Post autor: maciej »

Właściwie to szkoda, że nie ma dokładnego planu wydarzenia.
Ogólnie, to gdzieś w tym właśnie czasie wybieraliśmy się z Przemkiem do Mariana Małeckiego do Pszczyny (po drodze jechać z wizytą do Oleśnicy Małej).
Z drugiej strony Poznań stosunkowo blisko (jeśli ktoś dysponuje pojazdem).
Rzeczywiście wiadomość warta przekazania na platformach.

Pozdrawiam
Maciej
ODPOWIEDZ