Strona 1 z 1

Kaplica w Chwarszczanach - rekonstrukcja 3D

: 16 maja 2009, 19:35
autor: maciej
Mam nadzieję, że widzieliście już internetową wersję wizualizacji autorstwa Łukasza Smagi?
Jeśli nie to jest dostępna tutaj:
http://www.templariusze.org/tempel/index.php
Ponieważ pracuję wyłącznie na Makach nie mogłem obejrzeć sobie dokładnie wizualizacji w pełnej rozdzielczości (tylko przez moment) - taraz mam taką okazję i sporo wrażeń. Ale ciekaw jestem przede wszystkim Waszych wrażeń i mocno proszę o podzielenie się nimi :-)

Czekają nas jeszcze inne wizualizacje (przede wszystkim zamków - autorstwa Pawła Moszczyńskiego) ale to pewnie niebawem. Dobrze jest tu przypomnieć jeszcze o wizualizacji kaplicy w Chwarszczanach autorstwa Stanisława Ludwińskiego, którą każdy może ujrzeć w GoogleEarth.

Pozdrawiam
Maciej

Re: Kaplica w Chwarszczanach - rekonstrukcja 3D

: 18 wrz 2021, 00:03
autor: maciej
W międzyczasie na stronie szczecińskiego Biuro Dokumentacji zabytków został opublikowany bardzo ciekawy artykuł: Nowe spojrzenie na zabytek – fotogrametria cyfrowa (odc.6)https://bdz.szczecin.pl/280-powiadomien ... rowa-odc-6, którego głównym obiektem jest kaplica zakonna w Chwarszczanach. Myślę, że jest to najlepsza wizualizacja trójwymiarowa kaplicy. Szkoda, że we wnętrzu widzimy tylko efekt niedoskonałej ostatniej renowacji polichromii, choć z drugiej strony pewnie zakończenie renowacji pozwoliło podjąć decyzję o wykonaniu wizualizacji. Więc jest powód do naszego zadowolenia.

Pozdrawiam
Maciej