Podstawowe informacje o używaniu platform interaktywnych

Kontynuacja dyskusji na dawnej platformie interaktywnej "Reguła templariuszy"
maciej
Posty: 309
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:15

Podstawowe informacje o używaniu platform interaktywnych

Post autor: maciej »

Platformy są miejscem wymiany informacji pośrednio lub bezpośrednio związanych ze Szlakiem Templariuszy.
Nie są typowym polskim forum dyskusyjnym lecz Platformami Szlaku Templariuszy - a to niekiedy zasadnicza różnica.
Prezentowane poglądy są własnością ich autorów i właściciele serwisu nie biorą za nie odpowiedzialności.
Umieszczając treści autorzy godzą się na ich dalsze używanie w ramach serwisu Szlaku Templariuszy, tzn. cytowanie, komentowanie, prezentowanie w innych miejscach serwisu.
Niedopuszczalne jest świadome łamanie polskiego i międzynarodowego prawa, wyśmiewanie, obrażanie i poniżanie innych, używanie słów wulgarnych.
W szczególnych przypadkach rezerwujemy sobie prawo do usunięcia wypowiedzi, zablokowania możliwości wpisywania lub wykluczenie z grona użytkowników platform.

Platformy mają pomagać w maksymalnym zbliżaniu się do prawdy. Opierać należy się przy tym na matodzie weryfikacji. Innymi słowy prawdą jest to co udało się zweryfikować - a nie to czego dotąd nie udało się sfalsyfikować. Ma to zapobiec rozpowszechnianiu teorii spiskowych tak łatwo powstających przy stosowaniu drugiej z metod. Hipotezy służą powstawaniu nowych kierunków zbliżania się do prawdy - nie są jej synonimem. Nie należy więc budować olbrzymiego gmachu rozważań na podwalinie hipotezy.

Wiele zachowań jest na platformach dopuszaczalnych - należy po prostu kierować się życzliwością, wyczuciem i dobrym smakiem - doprawionymi poczuciem humoru.

Demokracja jest wspaniałym systemem jednak w sytuacjach spornych, trudnych do przewidzenia i wszystkich innych ostateczną decyzję i tak podejmie admin wspomagany przez moderatorów. Nie ma odwołań od decyzji admina i od jego dobrej woli zależy uzasadnienie decyzji. Nikt jednak nikogo nie zmusza do umieszczania wypowiedzi na platformach ale każda zarejestrowana osoba (poza zbanowanymi) może się na platformach wypowiedzieć.
Na nowych platformach obowiązują bany ze starych platform.

Życzę owocnej wędrówki Szlakiem Templariuszy
Pozdrawiam
Maciej
Zablokowany