W ramach Niepodległa i projektu "Noc Gotycka" 

Centrum Kultury w Chojnie, Fundacja Gloria Griffin oraz SZLAK TEMPLARIUSZY serdecznie zapraszają na monodram o ostatnich dniach Wielkiego Mistrza Zakonu Templariuszy - Jakuba de Molay. 

W trakcie spektaklu jako oprawę muzyczną usłyszymy śpiewy gregoriańskie we wspaniałym wykonaniu Schola Gregoriana Costrinensis. Na koniec pokaz wizualizacji komputerowej do muzyki zespołu Dead Can Dance

-

W roli Jakuba de Molay wystąpi Michał Wojciechowski

Scenariusz i reżyseria - Grzegorz Lazarus

-

godz. 18:00, 15 października 2022

Kościół Mariacki w Chojnie

-

Partnerzy wydarzenia:

Królewska Chojna

Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne

Komandoria Rurka

Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej

chojna24.pl - portal informacyjny powiatu gryfińskiego i myśliborskiego

A1VStudio

Agencja Kuklewski

22 lipca, w dniu ważnym zarówno dla templariuszy jak i katarów (św. Maria Magdalena oraz rocznica masakry katarów w Béziers) odbywa się w Chwarszczanach konferencja popularnonaukowa Kaplica templariuszy w Chwarszczanach. Historia i zabytek z udziałem członków Stowarzyszenia Szlak Templariuszy: Błażej Skaziński i Przemysław Kołosowski (organizator konferencji i reprezentant Muzeum Templariuszy w Chwarszczanach). W gronie prelegentów znaleźli się również m.in. prof. dr hab. Edward Rymar, dr inż. arch. Maciej Małachowicz. W niedzielę odbędzie się XVI Festyn Historyczny. 

Zapraszamy do odwiedzenia wydarzenia TumJest, które po raz siódmy odbywa się na terenie Archikolegiaty w Tumie pod Łęczycą z udziałem Stowarzyszenia Szlak Templariuszy. Dobrze będzie tu wspomnieć, że przedstawiciele Szlaku uczestniczyli w wydarzeniu już od jego pierwszej edycji w 2016 roku.

Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone do współorganizacji konferencji naukowej „Templariusze a Sztuka, Architektura i Archeologia Opatowa”, która odbyła się 15 maja 2022 roku w Opatowskim Ośrodku Kultury.